EVVO

Co je EVVO?

Zkratka pro Environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu.

Vychází z anglického termínu environmental education, kde environment znamená životní prostředí a education se chápe široce jako vzdělávání, výchova či osvěta všech typů cílových skupin, od nejmenších dětí po dospělé.

Naše škola klade na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu velký důraz. EVVO je zařazeno v jednotlivých vyučovacích předmětech do jednotlivých vzdělávacích oblastí. Rovněž škola spolupracuje s neformální oblastí EV (spolupráce s organizacemi a jinými subjekty zabývajícími se EV). Některá témata jsou zařazena komplexně v přírodovědných předmětech, některá v logických souvislostech prochází i všeobecně vzdělávací složkou. Samostatné projekty jsou realizovány díky spolupráci členů pedagogického sboru za podpory vedení školy. Mají výchovně vzdělávací přínos a napomáhají k utváření klíčových kompetencí.

Cíle EVVO:

• vytvořit pozitivní a aktivní vztah k širšímu místu svého bydliště
  • vnímat jednotlivce jako součásti přírody a životního prostředí, včetně vyplývající zodpovědnosti
  • osvojit si praktické dovednosti pro chování a pobyt v přírodě i při zacházení s přírodou a uplatňovat je v každodenním životě
  • pochopit potřebu trvale udržitelného nakládání s přírodními zdroji
  • uvědomit si důležitost třídění odpadů v domácnostech, ve škole
  • minimalizovat negativní vlivy člověka (např. vandalství, znečištění) na životní prostředí

Koordinátorkou EVVO na naší škole je paní učitelka Kateřina Kučerová.

Školní plán environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty pro školní rok 2024/2025 najdete zde (Velikost: 354.23 kB).